Sałatka z pieczonej dyni i ciecierzycy

Sałatka z pieczonej dyni i  ciecierzycy

Często goszczą u mnie wegetarianie, ale też coraz częściej pojawiają się weganie. Zawsze staram się, żeby osoby które zapraszam znalazły na stole coś dla siebie. W zasadzie ostatnio tych dań bez mięsa czy bez produktów zwierzęcych pojawia się na naszym stole coraz więcej.

Sałatka z pieczoną dynią i ciecierzycą powstała przez przypadek. Początkowo planowalam zrobić dwa zupełnie inne dania. W trakcie przygotowań jak zawsze namieszałam i tak powstała ona. I dobrze się stało, bo ze stołu zniknęła jako pierwsza, a na prawdę miała dużą konkurencję.

1 szkl suchego ryżu basmati

2 łyżeczki kuminu

1,5 łyżeczki curry

1,5 szkl ( 250 g ) ugotowanej ciecierzycy ( może być z puszki )

100 g suszonej żurawiny

0,25 szkl pestek dyni

natka pietruszki

sól

pieprz

olej

pieczona dynia :

1 mała dynia piżmowa

1 duża cebula

3 łyżki oleju

sól

Dynię obrać, oczyścić i pokroić w kostkę. Cebulę obrać i pokroić w pióra. Warzywa wymieszać z solą i pieprzem oraz olejem. Piec w 220°C prze 30 – 40 minut. 

Ugotować ryż.

Na patelni rozgrzać olej, dodać kumin i curry, wymieszać. Wsypać ciecierzycę, posolić. Wymieszać tak zeby warzywa obtoczyły się w przyprawach i zestawić z ognia. 

Kiedy wszystko przestygnie połaczyć ze sobą skadniki. Dodać żurawinę, pestki dyni i posiekaną natkę pietruszki. Dobrze wymieszać. Zostawić najlepiej w chłodnym miejscu conajmniej na godzinę, żeby wszystkie smaki mogły sie ze sobą połączyć.

Smacznego :)

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes


1 thought on “Sałatka z pieczonej dyni i ciecierzycy”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.