Drożdżowe gofry z halloumi

Drożdżowe gofry z halloumi

Kiedy tylko zobaczyłam dżem prozdrowotny Łowicza z rokitnika, od razu wiedziałam, że świetnie będzie się komponował z serem. Potem go kupiłam, spróbowałam i już wiedziałam jak go będę jadła. Dzisiaj prosta propozycja śniadaniowa. Myślę, że zasmakują wszystkim którzy lubią klasyczne połączenie oscypka z żurawiną.

ciasto :

  • 1,75 szkl ( 325 g ) mąki pszennej
  • 0,75 szkl ( 190 ml ) wody
  • 2 łyżki wody
  • 5 g drożdży
  • 1 łyżeczka cukru
  • 0,5 łyżeczki soli

dodatkowo :

  • ser halloumi
  • Łowicz 100% z owocó rokitnika

 

gofry drożdżowe z serem halloumiZaczynamy od przygotowania ciasta. Wszystkie składniki zesobą mieszamy i zagniatamy, do chwili kiedy będzie gładką jednolitą masą. Wkładamy do miski przykrywamy śwcierką i odstawiamy na 30minut. Jeżeli wiecie, ze rano będziecie mieli mniej czasu na przygotowanie śniadania, możecie ciasto przygotować wieczoremdniapoprzedniego iwstawićje do lodówki. Rano wystarczy je wyjąc i przygotować z niego gofry.

Ser halloumi kroimy w plasterki grubości 2 – 3 mm. Odrywamy po kawałku ciasta i owijamy nim ser, tak, żeby oblepiał go cienką warstwą. Myślę, że dobrze się tu sprawdzi także zwykły żółty ser.

Od razu kładziemy na rozgrzaną gofrownicą i pieczemydo lekkiego zrumieniania. Podajemy jeszcze ciepłe z porcją dżemu z rokitnika.

gofry drożdżowe z dżemem z rokitnika

Smacznego :)

 


Prozdrowotne dżemy Łowicz na śniadanie – poznaj dobroczynną moc natury taką, że Łooo!14 thoughts on “Drożdżowe gofry z halloumi”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Translate »