Śniadanie Wegetariańskie

Drożdżowe gofry z halloumi

Kiedy tylko zobaczyłam dżem prozdrowotny Łowicza z rokitnika, od razu wiedziałam, że świetnie będzie się komponował z serem. Potem go kupiłam, spróbowałam i już wiedziałam jak go będę jadła. Dzisiaj prosta propozycja śniadaniowa. Myślę, że zasmakują wszystkim którzy lubią klasyczne połączenie oscypka z żurawiną.

ciasto :

 • 1,75 szkl ( 325 g ) mąki pszennej
 • 0,75 szkl ( 190 ml ) wody
 • 2 łyżki wody
 • 5 g drożdży
 • 1 łyżeczka cukru
 • 0,5 łyżeczki soli

dodatkowo :

 • ser halloumi
 • Łowicz 100% z owocó rokitnika

 

gofry drożdżowe z serem halloumiZaczynamy od przygotowania ciasta. Wszystkie składniki zesobą mieszamy i zagniatamy, do chwili kiedy będzie gładką jednolitą masą. Wkładamy do miski przykrywamy śwcierką i odstawiamy na 30minut. Jeżeli wiecie, ze rano będziecie mieli mniej czasu na przygotowanie śniadania, możecie ciasto przygotować wieczoremdniapoprzedniego iwstawićje do lodówki. Rano wystarczy je wyjąc i przygotować z niego gofry.

Ser halloumi kroimy w plasterki grubości 2 – 3 mm. Odrywamy po kawałku ciasta i owijamy nim ser, tak, żeby oblepiał go cienką warstwą. Myślę, że dobrze się tu sprawdzi także zwykły żółty ser.

Od razu kładziemy na rozgrzaną gofrownicą i pieczemydo lekkiego zrumieniania. Podajemy jeszcze ciepłe z porcją dżemu z rokitnika.

gofry drożdżowe z dżemem z rokitnika

Smacznego :)

 


Prozdrowotne dżemy Łowicz na śniadanie – poznaj dobroczynną moc natury taką, że Łooo!

Drożdżowe gofry z halloumi
Rate this post

14 thoughts on “Drożdżowe gofry z halloumi

 1. Gofry z halloumi to coś nowego :) Wyglądają bardzo apetycznie, a rokitnik przy swojej kwasocie pewnie świetnie się wpisuje w kompozycję smakową. Pozdrawiam :)

 2. Szkoda że nie zrobiłaś zdjęcia przekrojonego gofra. Ciekawa jestem jak to wygląda w środku. Będę musiała wyciągnąć mojego dezala i sama sprawdzić. Czy ten ser nie ucieka z gofrów podczas pieczenia?

  1. Na drugim zdjęciu jest przełamany, to białe to ser :) Halloumi jest dość twardy i nie rozpuszcza sie, więc i nie wycieka. Ale nie jest też ciągnący.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back To Top
Translate »