Zimowy kociołek z piekarnika

Zimowy kociołek z piekarnika

Dzisiaj chciałam zaprosić was na bardzo zimowe danie. Skład garnka może się zmieniać w zaleznosci od tego co akurat znajdziecie w swojej lodówce i spiżarni. Jeżeli jeszcze was nie przekonałam, dodam, że ta zapiekanka, to jedno z tych dań, które robią się same, wystarczy tylko wszystko wrzucić do garnka. Reszte zrobi piekarnik.

Proponowane składniki są przykładow, możecie wrzucić tu to co lubicie najbardziej. Nie podaje ilości, bo to też zależy od tego co lubicie i co akurat będziecie mieli pod ręką. W nawiasach to to świetnie pasuje do tego dania. Mięso można tez spokojnie pominąć, danie w wersji wegańskiej też jest pyszne.

  • ziemniaki
  • kapusta
  • cebula
  • papryka
  • marchewka ( korzeń pietruszki, buraki, dynia, itp warzywa)
  • kabanosy ( mięso, kiełbasa, boczek )
  • sól
  • przyprawy np. słodka papryka, ostra papryka, czosnek, majeranek
  • olej

kociołek pełen warzyw

Ziemniaki obrać i pokroić w kostkę. Cebulę pokroić w pióra. Kapustę poszatkować. Paprykę i kabanosy pokroić w kostkę. Marchew pokroić w talarki.

Wszystko razem wymieszać i doprawić, skrapiając delikatnie olejem. Wymieszać.

Piec 200 º C w przykrytym naczyniu przez godzinę. Ja najbardziej lubię to robić w garnku żeliwnym.

kociołek pełen warzyw

Smacznego :)

5.00 avg. rating (95% score) - 1 vote


19 thoughts on “Zimowy kociołek z piekarnika”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.