Rolada wieprzowa z kurkami

Rolada wieprzowa z kurkami

Moja pierwsza propozycja w akcji ” 12 potraw na świąteczny stół “. Pyszna soczysta rolada wieprzowa z kurkami. Idealna na uroczysty obiad. Możecie Przygotować ją dzień wcześniej i w dniu imprezy tylko wstawić do piekarnika, Jeśli nie zjecie całej spokojnie, można dokończyć ją jedząc na zimno.

  • ok. 1,5 kg schabu
  • 0,5 kg mięsa mielonego
  • 300 g kurek ( u mnie mrożone )
  • 1 cebula
  • 1 jajko
  • kilka plastrów szynki suszonej
  • jabłka
  • sól, pieprz
  • olej

dodatkowo :

  • sznurek bawełniany do wiązania

rolada wieprzowa z kurkami

Cebulę obrać i pokroić w kostkę. Na patelni rozgrzać olej, wsypać pokrojoną cebulę i oczyszczone kurki, posolić i lekko poddusić. Ostudzone wymieszać z mięsem mielonym i jajkiem, doprawić solą i pieprzem.

Schab rozkroić tworząc prostokąt, będzie wam do tego potrzebny ostry nóż. Mięso lekko rozbić tłuczkiem. Rozłożyć na nim mięso mielone, zostawiając  na końcu margines bez farszu.

rolada ze schabu rolada ze schabu

Zawinąć ciasno roladę od brzegu z farszem. Na wierzchu położyć plastry szynki. Całość obwiązać sznurkiem. Niestety nie zrobiłam zdjęć jak to zrobić. Pierwszą pętle trzeba zawiązać, a następnie zrobić pętle zawijając nitkę wokół siebie dwa razy, nałożyć na schab,ściągnąć i powtórzyć tą czynność tyle razy ile to będzie potrzebne. Na końcu znowu zawiązać.

rolada ze schabu rolada ze schabu

Tak przygotowaną roladę obsmażyć na oleju ze wszystkich stron.

Jabłka pokroić, w zależności od wielkości na ćwiartki lub ósemki. Schab przełożyć do garnka lub brytfanny, po bokach ułożyć jabłka. Garnek lub brytfannę przykryć. Wstawić do piekarnika nagrzanego do 200ºC przez 1,5 godziny. Po wyłączeniu grzania zostawić brytfannę w piekarniku na 10 – 15 minut. Wyjąć roladę na półmisek i pozwolić mu odpocząć przez kolejne 10 – 20 minut, jeśli tego nie zrobimy mięso nie będzie się dobrze kroiło.

rolada wieprzowa z kurkami

Zdjąć sznurki, pokroić w plastry i podawać z jabłkami. Mięso smakuje świetnie i na ciepło i na zimno.

rolada wieprzowa z kurkami

Smacznego :)

12 potraw na świąteczny stół

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes


22 thoughts on “Rolada wieprzowa z kurkami”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.