Placki drożdżowe z mięsem

Placki drożdżowe z mięsem

Macie czasami, tak, że coś byście zjedli, ale sami nie za bardzo wiecie co? Ja często tak miewam.  Tak oto powstały placki drożdżowe z mięsem mielonym.

 • 3 szkl ( 450 g ) mąki
 • 200 ml mleka
 • 50 ml wody
 • 20 g drożdży
 • 2,5 łyżki ( 25 g ) oleju
 • 1 łyżka ( 15 g ) cukru
 • 1 łyżeczka ( 10 g ) soli

nadzienie :

 • 1 kg miesa mielonego ( u mnie szynka )
 • puszka pomidorów krojonych bez skóry
 • 2 szt ( 250 g ) cebule
 • 1 łyżka ( 10 g ) oleju
 • 2 jajka
 • 1 łyżka ( 20 g ) musztardy francuskiej
 • sól

placki drożdżowe z mięsem

 

Składniki ciasta zagnieść i odstawić do wyrośnięcia. Cebulę drobno pokroić i usmażyć z dodatkiem oleju na patelni.Przestudzić. Mięso wymieszać z cebulą, pomidorami i jajkami. Przyprawić musztarda i solą. Wymieszać. Wyrośnięte ciasto podzielić na 8 części ( placki wychodzą duże, więc jeśli chcemy mniejsze porcje spokojnie można ciasto podzielić na 16 porcji ). Każdą rozwałkować cienko. Na 4 plackach ułożyć mięso, nakryć pozostałymi plackami, zakleić brzegi. Piekarnik nagrzać do 250°C i piec w nim placki przez 10 minut.

Smacznego :)

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.