Makaron z serkiem kozim i szparagami

Makaron z serkiem kozim i szparagami

– Mamo, mam ochotę na makaron.

– Jaki?

– Nie wiem.

– Kupiłam truskawki, makaron z serem i truskawkami?

– Nie, na słono.

Nie planowałam, nie miałam pomysłu, ale w końcu w lodówce zawsze coś jest. Tak właśnie powstało poniższe danie. A makaron z truskawkami, też znalazł swoich zwolenników, więc i on się pojawił na stole.

  • makaron
  • zielone szparagi
  • serek kozi
  • suszone pomidory
  • śmietana kremówka
  • sól, pieprz
  • olej

makaron z kozim serem i szparagami

Makaron ugotować, tak, żeby był jeszcze lekko twardy.

Od szparag odłamać końcówki, Pokroić w plastry, zostawiając w całości główki. Lekko podsmażyć na oleju. Pokroić w kostkę ser kozi, w paski pomidory suszone. Dodać do szparagów, dolać śmietanę, doprawić solą i pieprzem. Wymieszać, zagotować, dodać makaron, wymieszać.

Danie wyszło pyszne, chociaż może nie za śliczne.

makaron z kozim serem i szparagami

Smacznego :)

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes


21 thoughts on “Makaron z serkiem kozim i szparagami”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.