Falafel czyli kotleciki z ciecierzycy

Falafel czyli kotleciki z ciecierzycy

Falafel czyli kotleciki z ciecierzycy, pyszne połączenie. Ważne jest to żeby użyć do ich robienia suchej ciecierzycy. Tu nie da się niczego przyspieszyć i oszukać. Nie można więc wykorzystać do tego przepisu ciecierzycy z puszki. Danie to nie wymaga bardzo dużo pacy, ale jest ona mocno rozciągnięta w czasie. Przepis zaczerpnięty z tej strony .

 

 • 1 szkl ( 250 g ) suchej ciecierzycy
 • 1 łyżeczka sody
 • 1 cebula
 • 2 ząbki czosnku
 • 1 łyżeczka soli
 • natka pietruszki
 • 1 łyżeczka kuminu
 • 0,5 łyżeczki mielonej kolendry
 • 0,25 łyżeczki mielonego kardamonu
 • 0,5 łyżeczki cynamonu
 • 0,5 łyżeczki chili
 • 2 – 3 łyżki zimnej wody
 • olej do smażenia

falafel

Ciecierzycę namoczyć w wodzie z dodatkiem sody. Po 12 godzinach odcedzić i zmielić w maszynce do mielenia mięsa razem z cebulą. Dodać przyprawy i wodę, dokładnie wymieszać i odstawić do lodówki na 30 minut lub dłużej.

Formować kotleciki i smażyć na rozgrzanym oleju.

Kotlety bardzo ładnie się formują i nie ma problemu z ich smażeniem.

falafel

Smacznego :)

 Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Translate »